Продукція > HIROSE > FX30B-2P-3.81DSA30
FX30B-2P-3.81DSA30
FX30B-2P-3.81DSA30 HIROSE
FX30B.pdf
Виробник: HIROSE
Category: Connectors FFC/FPC 0.5mm
Description: Connector: PCB to PCB; gold-plated; SMT; 17A; FX30B; PIN: 2; on PCBs
Type of connector: PCB to PCB
Connector: socket
Spatial orientation: vertical
Mechanical mounting: on PCBs
Electrical mounting: SMT
Contact plating: gold-plated
Contacts pitch: 3.81mm
Current rating: 17A
Number of pins: 2
Mechanical durability: 100 cycles
Manufacturer series: FX30B
Kind of connector: male
на замовлення 46 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 2POS 3.81MM, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Board Lock, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 16A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Blade, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Rectangular, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.953" (24.20mm), Shrouding: Shrouded - 2 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX30B-2P-3.81DSA30 FX30B-2P-3.81DSA30 Виробник : HIROSE / HRS 2691108.pdf Description: HIROSE / HRS - FX30B-2P-3.81DSA30 - Mezzanine-Steckverbinder, Stiftleiste, 3.81 mm, 1 Reihe(n), 2 Kontakt(e), Durchsteckmontage
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
isCanonical: Y
Steckverbindermontage: Durchsteckmontage
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 2Kontakt(e)
euEccn: NLR
Produktpalette: FX30B
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Mezzanine-Steckverbinder: Stiftleiste
Rastermaß: 3.81mm
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
на замовлення 82 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
FX30B-2P-3.81DSA30 FX30B-2P-3.81DSA30 Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0570-3100-3-00&productname=FX30B-2P-3.81DSA20&series=FX30&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49375_en Description: CONN HEADER VERT 2POS 3.81MM
Packaging: Tray
Features: Board Guide, Board Lock
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 16A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Blade
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Rectangular
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.953" (24.20mm)
Shrouding: Shrouded - 2 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
товару немає в наявності
FX30B-2P-3.81DSA30 FX30B-2P-3.81DSA30 Виробник : Hirose Connector FX30B_2P_3.81DSA30_CL0570_3300_2_00_2DDrawing_0000953576.pdf Board to Board & Mezzanine Connectors 2P B2B PWR CON STRT HDR 30MM H T/H