Продукція > HIROSE > FX30B-2S-3.81DSA
FX30B-2S-3.81DSA
  • FX30B-2S-3.81DSA
  • FX30B-2S-3.81DSA
FX30B-2S-3.81DSA HIROSE
FX30B.pdf
Виробник: HIROSE
Category: Connectors FFC/FPC 0.5mm
Description: Connector: PCB to PCB; gold-plated; SMT; 17A; FX30B; PIN: 2; on PCBs
Type of connector: PCB to PCB
Connector: socket
Spatial orientation: vertical
Mechanical mounting: on PCBs
Electrical mounting: SMT
Contact plating: gold-plated
Contacts pitch: 3.81mm
Current rating: 17A
Number of pins: 2
Mechanical durability: 100 cycles
Manufacturer series: FX30B
Kind of connector: female
на замовлення 18 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 2POS 0.15 GOLD PCB, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Board Lock, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 16A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Blade Socket, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 20mm, 25mm, 30mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.630" (16.00mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX30B-2S-3.81DSA FX30B-2S-3.81DSA Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0570-3100-3-00&productname=FX30B-2P-3.81DSA20&series=FX30&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49375_en Description: CONN RCPT 2POS 0.15 GOLD PCB
Packaging: Tray
Features: Board Guide, Board Lock
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 16A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Female Blade Socket
Fastening Type: Latch Holder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 20mm, 25mm, 30mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.630" (16.00mm)
Number of Rows: 1
на замовлення 107 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 66 шт:
FX30B-2S-3.81DSA FX30B-2S-3.81DSA Виробник : Hirose document?clcode=CL0570-3100-3-00&productname=FX30B-2P-3.81DSA20&series=FX30&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49375_en Conn Board to Board RCP 2Power POS 3.81mm Solder ST Thru-Hole Tray