Продукція > HIROSE > FX30B-3S-3.81DSA
FX30B-3S-3.81DSA
  • FX30B-3S-3.81DSA
  • FX30B-3S-3.81DSA
FX30B-3S-3.81DSA HIROSE
FX30B.pdf
Виробник: HIROSE
Category: Connectors FFC/FPC 0.5mm
Description: Connector: PCB to PCB; gold-plated; SMT; 16A; FX30B; PIN: 3; on PCBs
Contact plating: gold-plated
Contacts pitch: 3.81mm
Current rating: 16A
Manufacturer series: FX30B
Kind of connector: female
на замовлення 16 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT 3POS 0.15 GOLD PCB, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Board Lock, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 3, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Blade Socket, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 20mm, 25mm, 30mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.630" (16.00mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX30B-3S-3.81DSA FX30B-3S-3.81DSA Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FX30B-3S-3.81DSA Description: CONN RCPT 3POS 0.15 GOLD PCB
Packaging: Tray
Features: Board Guide, Board Lock
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 15A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 3
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Female Blade Socket
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 20mm, 25mm, 30mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.630" (16.00mm)
Number of Rows: 1
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 15A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 3
Style: Board to Board
Fastening Type: Latch Holder
Termination: Solder
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active