Продукція > HIROSE > FX30B-3S-7.62DSA
FX30B-3S-7.62DSA
FX30B-3S-7.62DSA HIROSE
FX30B.pdf
Виробник: HIROSE
Category: Connectors FFC/FPC 0.5mm
Description: Connector: PCB to PCB; gold-plated; SMT; 16A; FX30B; PIN: 3; on PCBs
Type of connector: PCB to PCB
Connector: socket
Spatial orientation: vertical
Mechanical mounting: on PCBs
Electrical mounting: SMT
Contact plating: gold-plated
Contacts pitch: 7.62mm
Number of pins: 3
Current rating: 16A
Mechanical durability: 100 cycles
Manufacturer series: FX30B
Kind of connector: female
на замовлення 34 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 3POS 0.3 GOLD PCB, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Board Lock, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 3, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Blade Socket, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 20mm, 25mm, 30mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.300" (7.62mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.642" (16.30mm), Number of Rows: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX30B-3S-7.62DSA FX30B-3S-7.62DSA Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0570-3100-3-00&productname=FX30B-2P-3.81DSA20&series=FX30&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49375_en Description: CONN RCPT 3POS 0.3 GOLD PCB
Packaging: Tray
Features: Board Guide, Board Lock
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 3
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Female Blade Socket
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 20mm, 25mm, 30mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.300" (7.62mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.642" (16.30mm)
Number of Rows: 1
на замовлення 93 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
FX30B-3S-7.62DSA FX30B-3S-7.62DSA Виробник : HIROSE / HRS 2691108.pdf Description: HIROSE / HRS - FX30B-3S-7.62DSA - Mezzanine-Steckverbinder, Buchse, 7.62 mm, 1 Reihe(n), 3 Kontakt(e), Durchsteckmontage
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
isCanonical: Y
Steckverbindermontage: Durchsteckmontage
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 3Kontakt(e)
euEccn: NLR
Produktpalette: FX30B Series
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Mezzanine-Steckverbinder: Buchse
Rastermaß: 7.62mm
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 66 шт:
Мінімальне замовлення: 3
FX30B-3S-7.62DSA FX30B-3S-7.62DSA Виробник : Hirose Connector document?clcode=CL0570-3100-3-00&productname=FX30B-2P-3.81DSA20&series=FX30&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49375_en Board to Board & Mezzanine Connectors 7.62mm Straight Recpt 3 pos