FX30B-4P-3.81DSA30
FX30B-4P-3.81DSA30 Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 4POS 3.81MM
Packaging: Tray
Features: Board Guide, Board Lock
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 4
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Blade
Fastening Type: Push-Pull
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm)
Part Status: Active
Contact Shape: Rectangular
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.953" (24.20mm)
Shrouding: Shrouded - 2 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
на замовлення 69 шт:
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 4POS 3.81MM, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Board Lock, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 4, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Blade, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Rectangular, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.953" (24.20mm), Shrouding: Shrouded - 2 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX30B-4P-3.81DSA30 FX30B-4P-3.81DSA30 Виробник : Hirose Connector FX30B_4P_3.81DSA30_CL0570_3302_8_00_2DDrawing_0000953583.pdf Board to Board & Mezzanine Connectors 4P B2B PWR CON STRT HDR 30MM H T/H