FX30B-4S-3.81DS
FX30B-4S-3.81DS Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FX30B-4S-3.81DS
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT 4POS 0.15 GOLD PCB R/A
Packaging: Tray
Features: Board Guide, Board Lock
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 4
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Female Blade Socket
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.433" (11.00mm)
Number of Rows: 1
на замовлення 26 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 4POS 0.15 GOLD PCB R/A, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Board Lock, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 4, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Female Blade Socket, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.433" (11.00mm), Number of Rows: 1.