FX30B-5P-3.81DS
FX30B-5P-3.81DS Hirose Connector
?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FX30B-5P-3.81DS
Виробник: Hirose Connector
Board to Board & Mezzanine Connectors 5P B2B PWR CON R/A HDR T/H
на замовлення 31 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 5POS 3.81MM, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Board Lock, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 5, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Blade, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Rectangular, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.433" (11.00mm), Shrouding: Shrouded - 2 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX30B-5P-3.81DS FX30B-5P-3.81DS Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FX30B-5P-3.81DS Description: CONN HEADER R/A 5POS 3.81MM
Packaging: Tray
Features: Board Guide, Board Lock
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 5
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Contact Type: Male Blade
Fastening Type: Push-Pull
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Rectangular
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.433" (11.00mm)
Shrouding: Shrouded - 2 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
на замовлення 42 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
FX30B-5P-3.81DS FX30B-5P-3.81DS Виробник : HIROSE(HRS) 2691108.pdf Description: HIROSE(HRS) - FX30B-5P-3.81DS - Mezzanine-Steckverbinder, Stiftleiste, 3.81 mm, 1 Reihe(n), 5 Kontakt(e), Durchsteckmontage
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
Steckverbindermontage: Durchsteckmontage
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 5Kontakt(e)
euEccn: NLR
Produktpalette: FX30B
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Mezzanine-Steckverbinder: Stiftleiste
Rastermaß: 3.81mm