FX30B-5P-3.81DSA20
FX30B-5P-3.81DSA20 Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 5POS 3.81MM
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Through Hole
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm)
Contact Shape: Rectangular
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.559" (14.20mm)
Shrouding: Shrouded - 2 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
на замовлення 105 шт:
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 5POS 3.81MM, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Board Lock, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 5, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Blade, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Rectangular, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.559" (14.20mm), Shrouding: Shrouded - 2 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX30B-5P-3.81DSA20 FX30B-5P-3.81DSA20 Виробник : Hirose Connector FX30B_5P_3.81DSA20_CL0570_3103_1_00_2DDrawing_0000953560.pdf Board to Board & Mezzanine Connectors 5P B2B PWR CON STRT HDR 20MM H T/H
на замовлення 72 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
FX30B-5P-3.81DSA20 FX30B-5P-3.81DSA20 Виробник : Hirose fx30b3s7.62dscl05703605000catalogenfx30bcat.pdf Conn Board to Board HDR 5Power POS 3.81mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Tray
на замовлення 138 шт:
Мінімальне замовлення: 30
FX30B-5P-3.81DSA20 FX30B-5P-3.81DSA20 Виробник : HIROSE / HRS 2691108.pdf Description: HIROSE / HRS - FX30B-5P-3.81DSA20 - Mezzanine-Steckverbinder, Stiftleiste, 3.81 mm, 1 Reihe(n), 5 Kontakt(e), Durchsteckmontage
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
isCanonical: Y
Steckverbindermontage: Durchsteckmontage
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 5Kontakt(e)
euEccn: NLR
Produktpalette: FX30B
productTraceability: No
Anzahl der Reihen: 1Reihe(n)
Mezzanine-Steckverbinder: Stiftleiste
Rastermaß: 3.81mm