Продукція > HIROSE > FX30B-5P-3.81DSA30
FX30B-5P-3.81DSA30
FX30B-5P-3.81DSA30 HIROSE
FX30B.pdf
Виробник: HIROSE
Category: Board-to-board connectors
Description: Connector: PCB to PCB; male; PIN: 5; straight; 20A; 250V; THT; 3.81mm
Type of connector: PCB to PCB
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: THT
Contact plating: gold-plated
Contacts pitch: 3.81mm
Current rating: 20A
Number of pins: 5
Rated voltage: 0.25kV
Kind of connector: male
Kind of package: in-tray
Operating temperature: -55...105°C
на замовлення 19 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 5POS 3.81MM, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Board Lock, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 5, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Contact Type: Male Blade, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 3.90µin (0.099µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Rectangular, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.953" (24.20mm), Shrouding: Shrouded - 2 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FX30B-5P-3.81DSA30 FX30B-5P-3.81DSA30 Виробник : Hirose Electric Co Ltd ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FX30B-5P-3.81DSA30 Description: CONN HEADER VERT 5POS 3.81MM
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Through Hole
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.150" (3.81mm)
Contact Shape: Rectangular
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.953" (24.20mm)
Shrouding: Shrouded - 2 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
FX30B-5P-3.81DSA30 FX30B-5P-3.81DSA30 Виробник : Hirose Connector ?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=FX30B-5P-3.81DSA30 Board to Board & Mezzanine Connectors 5P B2B PWR CON STRT HDR 30MM H T/H