Продукція > HARWIN > G125-2040696L0
G125-2040696L0
G125-2040696L0 HARWIN
G125-2040696L0.pdf
Виробник: HARWIN
Category: Raster signal connectors 1,25mm
Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 6; Gecko; 2A; 450V; 2x3
Manufacturer series: Gecko
Electrical mounting: crimped
Kind of connector: female
Mechanical mounting: for cable
Locking system: for latch
Connector variant: w/o contacts
Connector: plug
Spatial orientation: straight
Contacts pitch: 1.25mm
Current rating: 2A
Number of pins: 6
Rated voltage: 450V
Connector pinout layout: 2x3
Type of connector: wire-wire/PCB
на замовлення 302 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Raster signal connectors 1,25mm, Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 6; Gecko; 2A; 450V; 2x3, Manufacturer series: Gecko, Electrical mounting: crimped, Kind of connector: female, Mechanical mounting: for cable, Locking system: for latch, Connector variant: w/o contacts, Connector: plug, Spatial orientation: straight, Contacts pitch: 1.25mm, Current rating: 2A, Number of pins: 6, Rated voltage: 450V, Connector pinout layout: 2x3, Type of connector: wire-wire/PCB.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G125-2040696L0 G125-2040696L0 Виробник : Harwin Inc. PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf Description: CONN RCPT HSG 6POS 1.25MM
Features: Potting Wall
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle
Contact Termination: Crimp
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 6
Pitch: 0.049" (1.25mm)
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Latch Holder
Row Spacing: 0.049" (1.25mm)
Insulation Material: Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
Number of Rows: 2
на замовлення 3141 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
G125-2040696L0 G125-2040696L0 Виробник : Harwin PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf Headers & Wire Housings 1.25MM F HSG 2X3P
Мінімальне замовлення: 3
G125-2040696L0 G125-2040696L0 Виробник : Harwin 6560page8.pdf Conn Housing F 6 POS 1.25mm Crimp ST Cable Mount Bulk/Loose
на замовлення 600 шт:
Мінімальне замовлення: 78
G125-2040696L0 G125-2040696L0 Виробник : HARWIN PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf Description: HARWIN - G125-2040696L0 - Steckverbindergehäuse, Schwarz / Grün, G125, Buchse, 6 -polig, 1.25 mm
tariffCode: 85366990
Anzahl der Positionen: 6-polig
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 1.25mm