Продукція > HARWIN > G125-2241096F1
G125-2241096F1
G125-2241096F1 HARWIN
PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf
Виробник: HARWIN
Category: Raster signal connectors 1,25mm
Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 10; Gecko; 2A; 450V
Manufacturer series: Gecko
Connectors application: for 26AWG contacts; for 32-28AWG contacts
Mechanical mounting: for cable
Thread: M2 x 0,4mm
Connector: plug
Connector variant: w/o contacts
Spatial orientation: straight
Locking system: threaded joint
Type of connector: wire-wire/PCB
Contacts pitch: 1.25mm
Current rating: 2A
Number of pins: 10
Rated voltage: 450V
Connector pinout layout: 2x5
Electrical mounting: crimped
Kind of connector: female
на замовлення 54 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Raster signal connectors 1,25mm, Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 10; Gecko; 2A; 450V, Manufacturer series: Gecko, Connectors application: for 26AWG contacts; for 32-28AWG contacts, Mechanical mounting: for cable, Thread: M2 x 0,4mm, Connector: plug, Connector variant: w/o contacts, Spatial orientation: straight, Locking system: threaded joint, Type of connector: wire-wire/PCB, Contacts pitch: 1.25mm, Current rating: 2A, Number of pins: 10, Rated voltage: 450V, Connector pinout layout: 2x5, Electrical mounting: crimped, Kind of connector: female.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G125-2241096F1 G125-2241096F1 Виробник : Harwin Inc. PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf Description: CONN RCPT HSG 10POS 1.25MM
Packaging: Bulk
Features: Jackscrews, Mounting Flange, Polarizing Key
Color: Green
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Pitch: 0.049" (1.25mm)
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Screw Lock
Row Spacing: 0.049" (1.25mm)
Part Status: Active
Number of Rows: 2
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Insulation Material: Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
на замовлення 3029 шт:
Кількість Ціна
G125-2241096F1 G125-2241096F1 Виробник : HARWIN PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf Description: HARWIN - G125-2241096F1 - Steckverbindergehäuse, Schwarz / Grün, Gecko SL G125, Buchse, 10 -polig, 1.25 mm
tariffCode: 85366990
Anzahl der Positionen: 10-polig
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 1.25mm
Ausführung: Buchse
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Zur Verwendung mit: Kontakte der Produktreihe G125
usEccn: EAR99
Produktpalette: Gecko SL G125
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 484 шт:
G125-2241096F1 G125-2241096F1 Виробник : Harwin g125-224xx96f1.pdf Conn Socket Strip RCP 10 POS 1.25mm Crimp ST Cable Mount Bulk/Loose