Продукція > HARWIN INC. > G125-2241096F3
G125-2241096F3
G125-2241096F3 Harwin Inc.
PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT HSG 10POS 1.25MM
Packaging: Bag
Features: Jackscrews, Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key
Color: Green
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Pitch: 0.049" (1.25mm)
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Screw Lock
Row Spacing: 0.049" (1.25mm)
Insulation Material: Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
Number of Rows: 2
на замовлення 696 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: Raster signal connectors 1,25mm, Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 10; Gecko-SL; 2A; 2x5, Body material: polyamide, Manufacturer series: Gecko-SL, Mechanical mounting: for cable, Connector: plug, Locking system: threaded joint, Flammability rating: UL94V-0, Type of connector: wire-wire/PCB, Contacts pitch: 1.25mm, Current rating: 2A, Number of pins: 10, Connector pinout layout: 2x5, Kind of package: bulk, Electrical mounting: crimped, Kind of connector: female.
Інші пропозиції G125-2241096F3
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G125-2241096F3 G125-2241096F3 Виробник : Harwin G125-224XX96F3.pdf Headers & Wire Housings 1.25MM F 2X5 HOUSING W/ PANEL MOUNT
товару немає в наявності
G125-2241096F3 Виробник : HARWIN PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf Category: Raster signal connectors 1,25mm
Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 10; Gecko-SL; 2A; 2x5
Body material: polyamide
Manufacturer series: Gecko-SL
Mechanical mounting: for cable
Connector: plug
Locking system: threaded joint
Flammability rating: UL94V-0
Type of connector: wire-wire/PCB
Contacts pitch: 1.25mm
Current rating: 2A