Продукція > HARWIN INC. > G125-2241696F2
G125-2241696F2
G125-2241696F2 Harwin Inc.
PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT HSG 16POS 1.25MM
Packaging: Bag
Features: Mating Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts
Connector Type: Receptacle
Contact Termination: Crimp
Color: Green
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 16
Pitch: 0.049" (1.25mm)
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Screw Lock
Row Spacing: 0.049" (1.25mm)
Insulation Material: Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
Number of Rows: 2
на замовлення 974 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Raster signal connectors 1,25mm, Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 16; Gecko-SL; 2A; 2x8, Type of connector: wire-wire/PCB, Manufacturer series: Gecko-SL, Current rating: 2A, Mechanical mounting: for cable, Electrical mounting: crimped, Body material: polyamide, Contacts pitch: 1.25mm, Connector: plug, Number of pins: 16, Kind of connector: female, Locking system: threaded joint, Flammability rating: UL94V-0, Connector pinout layout: 2x8, Kind of package: bulk.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G125-2241696F2 G125-2241696F2 Виробник : Harwin G125-224XX96F2.pdf Headers & Wire Housings Gecko-SL 1.25MM F 2X8 HOUSING W/ PANEL MOUNT
на замовлення 84 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
G125-2241696F2 Виробник : HARWIN PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf Category: Raster signal connectors 1,25mm
Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 16; Gecko-SL; 2A; 2x8
Type of connector: wire-wire/PCB
Manufacturer series: Gecko-SL
Current rating: 2A
Mechanical mounting: for cable
Electrical mounting: crimped
Body material: polyamide
Contacts pitch: 1.25mm