Продукція > HARWIN INC. > G125-2241696F5
G125-2241696F5
G125-2241696F5 Harwin Inc.
PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf
Виробник: Harwin Inc.
Description: CONN RCPT HSG 16POS 1.25MM
Packaging: Bag
Features: Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 16
Pitch: 0.049" (1.25mm)
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Screw Lock
Row Spacing: 0.049" (1.25mm)
Part Status: Active
Number of Rows: 2
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Insulation Material: Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
на замовлення 43 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT HSG 16POS 1.25MM, Packaging: Bag, Features: Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts, Connector Type: Receptacle, Contact Termination: Crimp, Color: Green, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 16, Pitch: 0.049" (1.25mm), Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Screw Lock, Row Spacing: 0.049" (1.25mm), Part Status: Active, Number of Rows: 2, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Insulation Material: Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G125-2241696F5 G125-2241696F5 Виробник : HARWIN 3110631.pdf Description: HARWIN - G125-2241696F5 - Steckverbindergehäuse, Schwarz / Grün, Gecko SL G125, Buchse, 16 -polig, 1.25 mm
tariffCode: 85389099
Anzahl der Positionen: 16-polig
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Rastermaß: 1.25mm
Ausführung: Buchse
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Zur Verwendung mit: Buchsenkontakte der Produktreihe Gecko G125 von Harwin
usEccn: EAR99
Produktpalette: Gecko SL G125
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 13 шт:
Кількість Ціна
G125-2241696F5 G125-2241696F5 Виробник : Harwin G125_224XX96F5.pdf Headers & Wire Housings Gecko-SL 8+4 Pos MCableHouse Rear Panel Mount
на замовлення 40 шт:
G125-2241696F5 Виробник : HARWIN PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf Category: Raster signal connectors 1,25mm
Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; female; PIN: 16; Gecko-SL; 2A; 2x8
Type of connector: wire-wire/PCB
Manufacturer series: Gecko-SL
Current rating: 2A
Mechanical mounting: for cable
Electrical mounting: crimped
Body material: polyamide
Contacts pitch: 1.25mm