Продукція > HARWIN > G125-3240696M3
G125-3240696M3
G125-3240696M3 HARWIN
PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf
Виробник: HARWIN
Category: Raster signal connectors 1,25mm
Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; male; PIN: 6; Gecko; 2A; 450V; 1.25mm
Manufacturer series: Gecko
Electrical mounting: crimped
Kind of connector: male
Connectors application: for 26AWG contacts; for 32-28AWG contacts
Mechanical mounting: for cable
Locking system: threaded joint
Connector variant: reversing; w/o contacts
Connector: plug
Spatial orientation: straight
Contacts pitch: 1.25mm
Current rating: 2A
Number of pins: 6
Rated voltage: 450V
Thread: M2 x 0,4mm
Connector pinout layout: 2x3
Type of connector: wire-wire/PCB
на замовлення 140 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Raster signal connectors 1,25mm, Description: Connector: wire-wire/PCB; plug; male; PIN: 6; Gecko; 2A; 450V; 1.25mm, Manufacturer series: Gecko, Electrical mounting: crimped, Kind of connector: male, Connectors application: for 26AWG contacts; for 32-28AWG contacts, Mechanical mounting: for cable, Locking system: threaded joint, Connector variant: reversing; w/o contacts, Connector: plug, Spatial orientation: straight, Contacts pitch: 1.25mm, Current rating: 2A, Number of pins: 6, Rated voltage: 450V, Thread: M2 x 0,4mm, Connector pinout layout: 2x3, Type of connector: wire-wire/PCB.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G125-3240696M3 G125-3240696M3 Виробник : Harwin Inc. PD007-Product-Datasheet-Gecko-range-signal-connectors-HRi.pdf Description: CONN PLUG HSG 6POS 1.25MM
Packaging: Bag
Features: Jackscrews, Mating Flange, Polarizing Key
Color: Green
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 6
Pitch: 0.049" (1.25mm)
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Screw Lock
Row Spacing: 0.049" (1.25mm)
Part Status: Active
Number of Rows: 2
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Insulation Material: Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
на замовлення 1217 шт:
Кількість Ціна
G125-3240696M3 G125-3240696M3 Виробник : Harwin G125_324XX96M3-1500500.pdf Headers & Wire Housings 1.25MM M 2X3 HOUSING W/ REVERSE FIX