G2R-1 AC120
G2R-1 AC120 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g2r.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 3800VA, 1250W
на замовлення 19690 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 3800VA, 1250W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G2R-1-AC120 G2R-1-AC120 Виробник : Omron Electronics en_g2r-5532148.pdf General Purpose Relays Power PCB Relay SPST-NO 120VAC
на замовлення 153 шт:
Кількість Ціна
G2R1AC120 G2R1AC120 Виробник : Omron k013g2rpcbpowerrelaydatasheeten.pdf Power Relay 120VAC 10A SPDT(29x13x25.5)mm THT
на замовлення 260 шт:
Мінімальне замовлення: 19
G2R-1-AC120 G2R-1-AC120 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2r.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 120VAC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active