Продукція > OMRON > G2R1EAC200220
G2R1EAC200220 Omron
Виробник: Omron
PCB Relay
на замовлення 77 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 25
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 200VAC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 200V AC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 30V DC, Manufacturer series: G2R, Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 20.2kΩ, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x13x25.5mm, Release time: 10ms, Mechanical durability: 10000000 cycles, Contact resistance: 30mΩ, Contact material: silver alloy, Coil current: 5.5mA, Leads: for PCB, Enclosure description: standard seal, Operating temperature: -40...70°C.
Інші пропозиції G2R1EAC200220
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G2R-1-E-AC200220 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G2R%20Datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 240V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 220VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 5.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 66 VAC
Must Operate Voltage: 176 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 6080VA, 2000W
товару немає в наявності
G2R-1-E AC200/(220) Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2r.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 220V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 220VAC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 5.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Must Release Voltage: 66 VAC
Must Operate Voltage: 176 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
товару немає в наявності
G2R1EAC200220 Виробник : Omron Electronics Omron
G2R-1-E-AC200/220 Виробник : OMRON Electronic Components Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 200VAC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 200V AC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 30V DC
Manufacturer series: G2R
Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 20.2kΩ
Body dimensions: 29x13x25.5mm
Mechanical durability: 10000000 cycles
Contact resistance: 30mΩ
Contact material: silver alloy
Coil current: 5.5mA
Leads: for PCB
Enclosure description: standard seal
Operating temperature: -40...70°C