Продукція > OMRON > G2R1EASIDC24
G2R1EASIDC24
G2R1EASIDC24 Omron
en-g2r.pdf
Виробник: Omron
Power Relay 24VDC 16A SPDT(29mm 13mm 25.5mm) THT
на замовлення 76 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 44
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 30V DC, Manufacturer series: G2R, Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 1.1kΩ, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x13x25.5mm, Release time: 5ms, Mechanical durability: 20000000 cycles, Contact resistance: 30mΩ, Contact material: silver alloy, Coil current: 21.8mA, Leads: for PCB, Enclosure description: standard seal, Operating temperature: -40...70°C.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 30V DC
Manufacturer series: G2R
Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 1.1kΩ
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29x13x25.5mm
Release time: 5ms
Mechanical durability: 20000000 cycles
Contact resistance: 30mΩ
Contact material: silver alloy
Coil current: 21.8mA
Leads: for PCB
Enclosure description: standard seal
Operating temperature: -40...70°C
на замовлення 35 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
G2R1EASIDC24 G2R1EASIDC24 Виробник : Omron en-g2r.pdf Power Relay 24VDC 16A SPDT(29mm 13mm 25.5mm) THT
на замовлення 59 шт:
Мінімальне замовлення: 25
G2R-1-E-ASI DC24 G2R-1-E-ASI DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2r.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 21.8 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 6080VA, 2000W
на замовлення 42 шт:
G2R-1-E-ASI-DC24 G2R-1-E-ASI-DC24 Виробник : Omron Electronics en_g2r-5532148.pdf General Purpose Relays SPDT 16A Thru-Hole 24VDC 1.1K Ohm
на замовлення 8 шт:
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 21.8 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Part Status: Active