G2R1EDC48
G2R1EDC48 Omron
k013g2rpcbpowerrelaydatasheeten.pdf
Виробник: Omron
Power Relay 48VDC 16A SPDT(29mm 13mm 25.5mm) THT
на замовлення 91 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 41
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис G2R1EDC48 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 7.2 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 6080VA, 2000W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G2R-1-E-DC48 G2R-1-E-DC48 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK 2871770.pdf Description: OMRON / PARTNER STOCK - G2R-1-E-DC48 - Leistungsrelais, SPDT, 48 VDC, 16 A, G2R Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 4.17kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G2R Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 48VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 82 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 30
G2R-1-E-DC48 G2R-1-E-DC48 Виробник : Omron Electronics en_g2r-5532148.pdf General Purpose Relays SPDT 16A Thru-Hole 48VDC 4.17K Ohm
на замовлення 9 шт:
G2R-1-E DC48 G2R-1-E DC48 Виробник : Omron k013g2rpcbpowerrelaydatasheeten.pdf Power Relay 48VDC 16A SPDT(29mm 13mm 25.5mm) THT
на замовлення 900 шт:
Мінімальне замовлення: 24
G2R-1-E-DC48 G2R-1-E-DC48 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2r.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.5 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 7.2 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Part Status: Active
Load - Max Switching: 6080VA, 2000W
на замовлення 164 шт:
Мінімальне замовлення: 19
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.5 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Must Release Voltage: 7.2 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms