G2R-14 DC48
G2R-14 DC48 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g2r.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 48V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 7.2 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 3040VA, 1000W
на замовлення 85 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G2R-1 4 DC48 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G2R, monostabil, SPDT, 48V DC, 10A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: CSA, IEC, UL, VDE, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberlegierung, Kontaktstrom: 10A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 4.17kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30VDC, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G2R, productTraceability: No, Spulenspannung: 48VDC, Kontaktkonfiguration: SPDT, Kontaktspannung V AC: 250VAC, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G2R-14-DC48 G2R-14-DC48 Виробник : Omron Electronics en_g2r-5532148.pdf General Purpose Relays SPDT Sealed 10A 48VDC
на замовлення 82 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
G2R-14-DC48 G2R-14-DC48 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2r.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 48V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Must Release Voltage: 7.2 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
на замовлення 85 шт:
G2R14DC48 G2R14DC48 Виробник : Omron k013g2rpcbpowerrelaydatasheeten.pdf Power Relay 48VDC 10A SPDT(29x13x25.5)mm THT
на замовлення 90 шт:
Мінімальне замовлення: 18
G2R-1 4 DC48 G2R-1 4 DC48 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2340640.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G2R-1 4 DC48 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G2R, monostabil, SPDT, 48V DC, 10A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, IEC, UL, VDE
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 4.17kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G2R
productTraceability: No
Spulenspannung: 48VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250VAC