G2R-2-AC220
G2R-2-AC220 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g2r.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 220V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 220VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 4.1 mA
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 66 VAC
Must Operate Voltage: 176 VAC
Part Status: Active
Load - Max Switching: 1900VA, 625W
на замовлення 79 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 220V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 220VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 4.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 66 VAC, Must Operate Voltage: 176 VAC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 1900VA, 625W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G2R-2 AC220 G2R-2 AC220 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2r.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 220V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 220VAC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 4.1 mA
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Must Release Voltage: 66 VAC
Must Operate Voltage: 176 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
на замовлення 34 шт:
Кількість Ціна
G2R-2-AC220 G2R-2-AC220 Виробник : OMRON en-g2r.pdf Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 220VAC; Icontacts max: 5A; G2R
Contacts configuration: DPDT
Type of relay: electromagnetic
Mounting: THT
Operating temperature: -40...70°C
Coil current: 4.1mA
Height: 25.5mm
Body dimensions: 29x13x25.5mm
Coil power consumption: 0.9W
Number of pins: 8
Contact current max.: 5A
Current rating: 5A
Rated coil voltage: 220V AC
Coil resistance: 25kΩ
Manufacturer series: G2R
Contact material: Ag
Leads: for PCB
на замовлення 88 шт:
Мінімальне замовлення: 5
G2R-2-AC220 G2R-2-AC220 Виробник : Omron Electronics en_g2r-1670578.pdf General Purpose Relays DPDT 5A Thru-Hole 220VAC 25K Ohm