Продукція > OMRON > G2R-2-AUL-AC120
G2R-2-AUL-AC120
G2R-2-AUL-AC120 OMRON
Omron_Date_Code.pdf
Виробник: OMRON
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 120VAC; G2R; THT; 6.5kΩ; 900mW
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 120V AC
Mounting: THT
Manufacturer series: G2R
Body dimensions: 29x13x25.5mm
Coil resistance: 6.5kΩ
Operate time: 15ms
Release time: 10ms
Coil current: 7.5mA
Coil power consumption: 0.9W
Operating temperature: -40...70°C
Leads: for PCB
Height: 25.5mm
Current rating: 5A
Contact material: silver
на замовлення 44 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 44
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G2R-2-AUL-AC120 G2R-2-AUL-AC120 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div Omron_Date_Code.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
товару немає в наявності
G2R-2-AUL-AC120 G2R-2-AUL-AC120 Виробник : Omron Electronics en_g2r-1670578.pdf General Purpose Relays Power PCB Relay DPDT 5A 120VAC