G2R-L14E-DC12
G2R-L14E-DC12 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: Power/Signal Relay, SPDT, Moment
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC, 300VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 7040VA, 4800W
на замовлення 32 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 30
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G2RL-14-E DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G2RL, monostabil, SPDT, 12V DC, 12A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: CE, UL, VDE, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberzinnoxid, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 16A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 360ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 24V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G2RL Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: SPDT, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: No SVHC (17-Dec-2014).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G2RL-14-E DC12 G2RL-14-E DC12 Виробник : Omron j117e1.pdf Power Relay 12VDC 16A SPDT(29x12.7x15.7)mm THT
на замовлення 115 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 51
Мінімальне замовлення: 50
G2RL-14-E-DC12 G2RL-14-E-DC12 Виробник : Omron Electronics J117-E1.pdf General Purpose Relays SPDT 12VDC Hi-Cap. Sealed ClassF
на замовлення 922 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 99 шт:
Мінімальне замовлення: 40
G2RL-14-E  DC12 G2RL-14-E DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2191629.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G2RL-14-E DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G2RL, monostabil, SPDT, 12V DC, 12A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CE, UL, VDE
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G2RL Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
Мінімальне замовлення: 3
G2RL-14-E DC12 G2RL-14-E DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g2rl.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
на замовлення 290 шт:
Мінімальне замовлення: 33
G2RL-14-E-DC12 G2RL-14-E-DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2191629.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G2RL-14-E-DC12 - RELAY, SPDT, 240VAC, 24VDC, 3A
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Solder
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Tin Oxide
Kontaktstrom: 3A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24VDC
Relaismontage: Through Hole
Produktpalette: G2RL Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 240VAC
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
на замовлення 1 шт: