G3F25MT12J-TR
G3F25MT12J-TR GeneSiC Semiconductor
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Description: 1200V 25M TO-263-7 G3F SIC MOSFE
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 87A (Tc)
Supplier Device Package: TO-263-7
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V
Vgs (Max): +22V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 128 nC @ 18 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3325 pF @ 800 V
Qualification: AEC-Q101
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 34mOhm @ 34A, 18V
Power Dissipation (Max): 362W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.3V @ 24mA
Написати відгук
Description: 1200V 25M TO-263-7 G3F SIC MOSFE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiC (Silicon Carbide Junction Transistor), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 87A (Tc), Supplier Device Package: TO-263-7, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V, Vgs (Max): +22V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 128 nC @ 18 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3325 pF @ 800 V, Qualification: AEC-Q101, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 34mOhm @ 34A, 18V, Power Dissipation (Max): 362W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.3V @ 24mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G3F25MT12J-TR G3F25MT12J-TR Виробник : GeneSiC Semiconductor SiC MOSFETs 1200V 25mohm TO-263-7 G3F SiC MOSFET
на замовлення 1021 шт:
Кількість Ціна
G3F25MT12J-TR G3F25MT12J-TR Виробник : GeneSiC Semiconductor Description: 1200V 25M TO-263-7 G3F SIC MOSFE
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Grade: Automotive
Vgs (Max): +22V, -10V
Qualification: AEC-Q101