G3S06512B Global Power Technology
163325s2.pdf
Виробник: Global Power Technology
650V/ 12A Silicon Carbide Power Schottky Barrier Diode
на замовлення 990 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 60
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARR SIC 650V 27A TO247AB, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 27A (DC), Supplier Device Package: TO-247AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 6 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 650 V.
Інші пропозиції G3S06512B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G3S06512B G3S06512B Виробник : Global Power Technology-GPT 163325s2.pdf Description: DIODE ARR SIC 650V 27A TO247AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 27A (DC)
Supplier Device Package: TO-247AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 6 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 650 V
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole