Технічний опис G4A-1A-PE DC12 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 5000VA.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G4A-1A-PE DC12 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
на замовлення 4993 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G4A-1A-PE-DC12 | Виробник : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G4A-1A-PE-DC12 - Leistungsrelais, Miniatur, SPST-NO, 12 VDC, 20 A, G4A Series, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364900 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: TBA Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei Kontaktstrom: 20A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 160ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: - Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G4A Series productTraceability: No Spulenspannung: 12VDC Kontaktkonfiguration: SPST-NO Kontaktspannung V AC: 250V SVHC: To Be Advised |
на замовлення 764 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G4A-1A-PE DC12 | Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G4A-1A-PE DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G4A, monostabil, SPST-NO, 12V DC, 23AtariffCode: 85364190 Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse hazardous: false Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silberlegierung isCanonical: Y Kontaktstrom: 23A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 160ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30VDC Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G4A Series productTraceability: No Spulenspannung: 12VDC Kontaktkonfiguration: SPST-NO Kontaktspannung V AC: 277VAC SVHC: No SVHC (23-Jan-2024) |
Power Relay 12VDC 20A SPST-NO(30.5x16x26.8)mm THT |
Description: HA RELAYS - POWER PCB RELAYPackaging: Box Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 12VDC Operating Temperature: -20°C ~ 60°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 75 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Flux Protection Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 20 A Switching Voltage: 250VAC - Max Must Release Voltage: 1.2 VDC Must Operate Voltage: 8.4 VDC Operate Time: 20 ms Release Time: 10 ms Part Status: Active |
товару немає в наявності |
товару немає в наявності |
Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil:12VDC; Icontacts max:20A Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт |
Description: HA RELAYS PWR PCB RELAY |
G4A-1A-PE-DC12 | Виробник : Omron Electronics |
General Purpose Relays Power PCB Relay SPST-NO 12VDC PCB |