G5CA-1A-TP-E DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CQC, CSA, TUV, UR
Load - Max Switching: 3750VA, 1875W
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G5CA-1A-TP-E-DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, 24 VDC, 15 A, G5CA Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Leiterplattenstift, Flachsteckanschluss, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei, Kontaktstrom: 15A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 2.88kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: -, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G5CA Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Kontaktspannung V AC: 110V, SVHC: To Be Advised.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G5CA-1A-TP-E-DC24 | Виробник : OMRON / PARTNER STOCK |
на замовлення 122 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G5CA-1A-TP-E DC24 | Виробник : Omron |
Power Relay 24VDC 15A SPST-NO(25.1x22.1x13.3)mm THT |
на замовлення 55 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |