Технічний опис G5LA1A4DC48 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class A, Approval Agency: CSA, Load - Max Switching: 2500VA, 240W.
Інші пропозиції G5LA1A4DC48
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна |
|---|---|---|---|---|---|
G5LA-1A4 DC48 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
товару немає в наявності |
G5LA-1A4-DC48 | Виробник : Omron Electronics |
General Purpose Relays Power PCB Relay SPST-NO 48VDC 10mA |