G5LE-14 DC36
G5LE-14 DC36 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g5le.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 36V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 36VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.1 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 27 VDC
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
на замовлення 490 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 36V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 36VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VDC, Must Operate Voltage: 27 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2500VA, 1250W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5LE-14-DC36 G5LE-14-DC36 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g5le.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 36V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 36VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.1 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 27 VDC
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2500VA, 1250W