Технічний опис G5LE1AEDC12 Omron
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 8A / 30V DC, Manufacturer series: G5LE, Switched voltage: max. 250V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 360Ω, Operate time: 10ms, Body dimensions: 22.5x16.5x19mm, Release time: 5ms, Coil power consumption: 400mW, Contact resistance: 100mΩ, Terminal pitch: 2mm, Coil current: 33.3mA, Operating temperature: -40...85°C, Enclosure description: standard seal.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G5LE-1A-E DC12 | Виробник : OMRON Electronic Components |
на замовлення 151 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(22.5x16.5x19)mm THT |
на замовлення 206 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G5LE-1A-E-DC12 | Виробник : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G5LE-1A-E-DC12 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 16 A, G5LE Series, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364900 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei isCanonical: Y Kontaktstrom: 16A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 360ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: - Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G5LE Series productTraceability: No Spulenspannung: 12VDC Kontaktkonfiguration: SPST-NO Kontaktspannung V AC: 120V SVHC: To Be Advised |
G5LE-1A-E DC12 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12VPackaging: Tray Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 12VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 33.3 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Flux Protection Contact Material: Silver Tin Indium (AgSnIn) Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 16 A Switching Voltage: 250VAC - Max Must Release Voltage: 1.2 VDC Must Operate Voltage: 9 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 5 ms Part Status: Active Coil Insulation: Class F Approval Agency: CSA, UR, VDE Load - Max Switching: 4000VA |
Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(22.5mm 16.5mm 19mm) THT |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5LE-1A-E DC12 - Leistungsrelais, Produktreihe G5LE-E, monostabil, Durchsteckmontage, SPST-NO, 12V DC, 16AtariffCode: 85364190 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silberzinnoxid isCanonical: Y Kontaktstrom: 16A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 360ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: - Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G5LE Series productTraceability: No Spulenspannung: 12VDC Kontaktkonfiguration: SPST-NO Kontaktspannung V AC: 250V SVHC: To Be Advised |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5LE-1A-E DC12 - POWER RELAY, SPST-NO, 12VDC, 16A, THTtariffCode: 85364190 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Non Latching Kontaktmaterial: Silver Alloy isCanonical: Y Kontaktstrom: 16A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 360ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: - Relaismontage: Through Hole Produktpalette: G5LE Series productTraceability: Yes-Date/Lot Code Spulenspannung: 12VDC Kontaktkonfiguration: SPST-NO Kontaktspannung V AC: 250V directShipCharge: 25 |
товару немає в наявності |
товару немає в наявності |
G5LE-1A-E-DC12 | Виробник : Omron Electronics |
General Purpose Relays Power PCB Relay SPST-NO 12VDC |