Продукція > OMRON ELECTRONICS > G5NB-1A4-EL-HA DC12
G5NB-1A4-EL-HA DC12
G5NB-1A4-EL-HA DC12 Omron Electronics
en-g5nb_el.pdf
Виробник: Omron Electronics
General Purpose Relays 1FormA (SPST-NO) DC 12
на замовлення 318 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 5A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 5A, AC contacts rating @R: 5A / 250V AC, DC contacts rating @R: 3A / 30V DC, Manufacturer series: G5NB, Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 720Ω, Operate time: 10ms, Body dimensions: 20.5x7.2x15.3mm, Release time: 10ms, Contact resistance: 100mΩ, Coil current: 16.7mA, Enclosure description: hermetic seal, Operating temperature: -40...70°C, Terminal pitch: 7mm, Coil power consumption: 200mW.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5NB1A4ELHADC12 G5NB1A4ELHADC12 Виробник : Omron k270e1.pdf Power Relay 12VDC 5DC/7AAC SPST-NO(20.5x7.2x15.3)mm THT
на замовлення 2000 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 108
G5NB-1A4-EL-HA  DC12 G5NB-1A4-EL-HA DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5NB-1A4-EL-HA DC12 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 7 A, G5NB Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 7A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 312 шт:
Мінімальне замовлення: 7
Мінімальне замовлення: 102
на замовлення 446 шт:
Мінімальне замовлення: 96
G5NB-1A4-EL-HA DC12 G5NB-1A4-EL-HA DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g5nb_el.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 7A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 1750VA, 210W
Мінімальне замовлення: 3
Мінімальне замовлення: 85
на замовлення 750 шт:
Мінімальне замовлення: 73
на замовлення 725 шт:
Мінімальне замовлення: 45
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 5A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 5A
AC contacts rating @R: 5A / 250V AC
DC contacts rating @R: 3A / 30V DC
Manufacturer series: G5NB
Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 720Ω
Operate time: 10ms
Body dimensions: 20.5x7.2x15.3mm
Release time: 10ms
Contact resistance: 100mΩ
Coil current: 16.7mA
Enclosure description: hermetic seal
Operating temperature: -40...70°C
Terminal pitch: 7mm
Coil power consumption: 200mW