G5NB-1A4-EL-HA   DC24
G5NB-1A4-EL-HA DC24 OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Виробник: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5NB-1A4-EL-HA DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, 24 VDC, 7 A, G5NB Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 7A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G5NB Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 390 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 5A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 5A, AC contacts rating @R: 5A / 250V AC, DC contacts rating @R: 3A / 30V DC, Manufacturer series: G5NB, Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 2.88kΩ, Operate time: 10ms, Body dimensions: 20.5x7.2x15.3mm, Release time: 10ms, Contact resistance: 100mΩ, Coil current: 8.3mA, Enclosure description: hermetic seal, Operating temperature: -40...70°C, Terminal pitch: 7mm, Coil power consumption: 200mW.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 1321 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 5A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 5A
AC contacts rating @R: 5A / 250V AC
DC contacts rating @R: 3A / 30V DC
Manufacturer series: G5NB
Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 2.88kΩ
Operate time: 10ms
Body dimensions: 20.5x7.2x15.3mm
Release time: 10ms
Contact resistance: 100mΩ
Coil current: 8.3mA
Enclosure description: hermetic seal
Operating temperature: -40...70°C
Terminal pitch: 7mm
Coil power consumption: 200mW
на замовлення 149 шт:
Мінімальне замовлення: 5
G5NB-1A4-EL-HADC24 G5NB-1A4-EL-HADC24 Виробник : Omron k270e1.pdf Power Relay 24VDC 5DC/7AAC SPST-NO(20.5mm 7.2mm 15.3mm) THT
Мінімальне замовлення: 150
Мінімальне замовлення: 102
G5NB-1A4-EL-HA DC24 G5NB-1A4-EL-HA DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g5nb_el.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 7A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 1750VA, 210W
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 350 шт:
Мінімальне замовлення: 76
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Rating (Current): 7 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Coil Insulation: Class B
Мінімальне замовлення: 150