G5PZ-1A4-E-DC24
G5PZ-1A4-E-DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: Sealed type with Explos protec
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.1 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 5000VA
на замовлення 335 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5PZ-1A4-E-DC24 - Leistungsrelais, abgedichtet, SPST-NO, 24 VDC, 20 A, G5PZ Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 20A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 1.087kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: -, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G5PZ Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5PZ-1A4-E-DC24 G5PZ-1A4-E-DC24 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 3972177.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5PZ-1A4-E-DC24 - Leistungsrelais, abgedichtet, SPST-NO, 24 VDC, 20 A, G5PZ Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 20A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.087kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G5PZ Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 42 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
G5PZ-1A4-E DC24 G5PZ-1A4-E DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G5PZ-1A4-E%20Datasheet_EN.pdf Description: SEALED 20A, 250VAC PCB RELAY
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.1 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Rating (Current): 20 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 5000VA
на замовлення 283 шт:
Мінімальне замовлення: 2
G5PZ-1A4-E DC24 G5PZ-1A4-E DC24 Виробник : Omron Electronics K320_E1-3446811.pdf General Purpose Relays Sealed Compact 20A, 250VAC PCB Relay 24V