G5RL-1-E-AC24
G5RL-1-E-AC24 OMRON / PARTNER STOCK
OMRN-S-A0004581192-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848
Виробник: OMRON / PARTNER STOCK
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G5RL-1-E-AC24 - Leistungsrelais, SPDT, 24 VAC, 16 A, G5RL Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 443ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G5RL Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VAC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 277V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 54 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 30
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VAC; Icontacts max: 12A, Mounting: PCB, Operating temperature: -40...70°C, Manufacturer series: G5RL, Relay variant: inrush; miniature, Contacts configuration: SPDT, Terminal pitch: 5mm, Release time: 15ms, Operate time: 15ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, DC contacts rating @R: 12A / 24V DC, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 0.75W, Contact current max.: 12A, AC contacts rating @R: 12A / 250V AC, Switched voltage: max. 16V DC; max. 250V AC, Rated coil voltage: 24V AC, Coil current: 28.3A, Coil resistance: 443Ω, Type of relay: electromagnetic, Leads: for PCB.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VAC; Icontacts max: 12A
Mounting: PCB
Operating temperature: -40...70°C
Manufacturer series: G5RL
Relay variant: inrush; miniature
Contacts configuration: SPDT
Terminal pitch: 5mm
Release time: 15ms
Operate time: 15ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
DC contacts rating @R: 12A / 24V DC
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 0.75W
Contact current max.: 12A
AC contacts rating @R: 12A / 250V AC
Switched voltage: max. 16V DC; max. 250V AC
Rated coil voltage: 24V AC
Coil current: 28.3A
Coil resistance: 443Ω
Type of relay: electromagnetic
Leads: for PCB
на замовлення 118 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
G5RL-1-E AC24 G5RL-1-E AC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g5rl.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 31.3 mA
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VAC
Must Operate Voltage: 18 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 4000VA, 384W
на замовлення 25 шт:
G5RL-1-E-AC24 G5RL-1-E-AC24 Виробник : Omron Electronics K132-E1.pdf General Purpose Relays PCB Relay 24VAC SPDT 16A Hi-Capacity
на замовлення 67 шт:
G5RL-1-E AC24 G5RL-1-E AC24 Виробник : Omron k132-e1.pdf Power Relay 24VAC 16(NO)/5(NC)A SPDT(29x12.7x15.7)mm THT
Мінімальне замовлення: 15