G5RL-1A-E-LN-DC12
G5RL-1A-E-LN-DC12 Omron Electronics Inc-EMC Div
OMRN-S-A0004581192-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: POWER RELAYS - POWER PCB RELAY
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Load - Max Switching: 4000VA, 384W
на замовлення 271 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 70
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, UR, VDE, Load - Max Switching: 4000VA, 384W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5RL-1AE-LN  DC12 G5RL-1AE-LN DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5RL-1AE-LN DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G5RL, monostabil, SPST, 12V DC, 16A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G5RL Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST
Kontaktspannung V AC: 277V
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
на замовлення 56 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
G5RL-1A-E-LN-DC12 G5RL-1A-E-LN-DC12 Виробник : Omron Electronics K132-E1.pdf General Purpose Relays LowNoise/Profile 16A SPSTNO HiCapacity 5V
на замовлення 26 шт:
Мінімальне замовлення: 2
G5RL-1A-E-LN-DC12 G5RL-1A-E-LN-DC12 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0004581192-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G5RL-1A-E-LN-DC12 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 16 A, G5RL Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 272ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
Produktpalette: G5RL Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 163 шт:
Мінімальне замовлення: 40
G5RL-1A-E-LN DC12 G5RL-1A-E-LN DC12 Виробник : Omron k132-e1.pdf Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 150 шт:
Мінімальне замовлення: 42
G5RL-1A-E-LN DC12 G5RL-1A-E-LN DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g5rl.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.2 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Rating (Current): 16 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Active
на замовлення 133 шт:
Мінімальне замовлення: 70
товару немає в наявності