Технічний опис G5RL-1A4-E-TV8-DC24 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, UR, VDE, Load - Max Switching: 4000VA, 384W.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G5RL-1A4-E-TV8 DC24 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
на замовлення 100 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT |
на замовлення 36 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: POWER RELAYS - POWER PCB RELAYPackaging: Box Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 16.7 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver Alloy Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 16 A Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 15 ms Release Time: 5 ms Part Status: Active |