G5RL-K1A-E DC12 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 62.5 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Load - Max Switching: 4000VA, 384W
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G5RL-K1A-E-DC12 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 16 A, G5RL Series, Durchsteckmontage, Bistabile Doppelspule, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, Spulentyp: Bistabile Doppelspule, Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 16A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 192ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 24V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G5RL Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: To Be Advised.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G5RL-K1A-E-DC12 | Виробник : Omron Electronics |
General Purpose Relays 16A hi swtch curent latching relay |
на замовлення 73 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
G5RLK1AEDC12 | Виробник : Omron |
Power Relay 12VDC 16(NO)/5(NC)A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT |
на замовлення 50 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G5RL-K1A-E-DC12 | Виробник : OMRON / PARTNER STOCK |
G5RLK1AE DC12 | Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5RLK1AE DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G5RL-K, bistabil, zwei Spulen, SPST-NO, 12V DC, 16AtariffCode: 85364110 Kontaktstrom: 16A productTraceability: No rohsCompliant: YES Spulenwiderstand: 240ohm Spulenspannung: 12VDC Kontaktspannung V AC: 250VAC euEccn: NLR hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kontaktspannung V DC: 24VDC usEccn: EAR99 |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12VPackaging: Tray Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 12VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 62.5 mA Coil Type: Latching, Dual Coil Seal Rating: Sealed - Flux Protection Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 16 A Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max Must Operate Voltage: 8.4 VDC Operate Time: 15 ms Release Time: 15 ms Approval Agency: CQC, CSA, cURus, UR, VDE Load - Max Switching: 4000VA, 384W |