G5SB-14-DC48
G5SB-14-DC48 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: POWER PCB RELAY
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
на замовлення 53 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 33
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Obsolete, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
Інші пропозиції G5SB-14-DC48
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5SB-14-DC48 G5SB-14-DC48 Виробник : Omron 179777017720418en-g5sb.pdf Power Relay 48VDC 5(NO)/3(NC)A SPDT(20.3x10.3x15.8)mm THT
на замовлення 52 шт:
G5SB-14 DC48 G5SB-14 DC48 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g5sb.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Obsolete
Load - Max Switching: 1250VA, 150W