G5V-1-2 DC24
G5V-1-2 DC24 OMRON Electronic Components
en-g5v_1.pdf
Виробник: OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; PCB
Leads: for soldering
Body dimensions: 12.5x7.5x10mm
Contact material: Ag/Au
Manufacturer series: G5V-1
Type of relay: electromagnetic
Enclosure description: hermetic seal
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Contacts configuration: SPDT
Operating temperature: -30...70°C
Operate time: 5ms
Release time: 5ms
Coil current: 6.3mA
Contact resistance: 100mΩ
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 24V DC
Contact current max.: 2A
Rated coil voltage: 24V DC
Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC
Coil resistance: 3.84kΩ
Mechanical durability: 5000000 cycles
на замовлення 225 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; PCB, Leads: for soldering, Body dimensions: 12.5x7.5x10mm, Contact material: Ag/Au, Manufacturer series: G5V-1, Type of relay: electromagnetic, Enclosure description: hermetic seal, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Contacts configuration: SPDT, Operating temperature: -30...70°C, Operate time: 5ms, Release time: 5ms, Coil current: 6.3mA, Contact resistance: 100mΩ, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 24V DC, Contact current max.: 2A, Rated coil voltage: 24V DC, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC, Coil resistance: 3.84kΩ, Mechanical durability: 5000000 cycles.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5V-1-2   DC24 G5V-1-2 DC24 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 96550.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5V-1-2 DC24 - Signalrelais, 24 VDC, SPDT, 1 A, G5V-1 Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 3.84kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G5V-1 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 287 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
G5V-1-2 DC24 G5V-1-2 DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g5v_1.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 6.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 125VA, 60W
Мінімальне замовлення: 2
G5V-1-2 DC24 G5V-1-2 DC24 Виробник : Omron Electronics en-g5v_1.pdf Low Signal Relays - PCB ThruHole 1A SPDT 24DC 150mW Seal
Мінімальне замовлення: 2
G5V-1-2 DC24 G5V-1-2 DC24 Виробник : Omron k048-e1.pdf Signal Relay 24VDC 1A SPDT(12.5x7.5x10)mm THT
Мінімальне замовлення: 61
на замовлення 225 шт:
Мінімальне замовлення: 61
G5V-1-2-DC24 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK OMRNS00799-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G5V-1-2-DC24 - Signalrelais, 24 VDC, SPDT, 1 A, G5V-1 Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Gold
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 3.84kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
Produktpalette: G5V-1 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 450 шт:
Мінімальне замовлення: 40