G5V-1 12VDC
G5V-1 12VDC OMRON Electronic Components
G5V1.pdf
Виробник: OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; PCB
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 1A
AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 24V DC
Manufacturer series: G5V-1
Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC
Relay variant: subminiature
Mounting: PCB
Coil resistance: 960Ω
Body dimensions: 12.5x7.5x10mm
Coil power consumption: 150mW
Terminal pitch: 2.54mm
Coil current: 12.5mA
Operating temperature: -30...70°C
Contact resistance: 100mΩ
на замовлення 3629 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; PCB, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 1A, AC contacts rating @R: 0.5A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 24V DC, Manufacturer series: G5V-1, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC, Relay variant: subminiature, Mounting: PCB, Coil resistance: 960Ω, Body dimensions: 12.5x7.5x10mm, Coil power consumption: 150mW, Terminal pitch: 2.54mm, Coil current: 12.5mA, Operating temperature: -30...70°C, Contact resistance: 100mΩ.
Інші пропозиції G5V-1 12VDC за ціною від 59.55 грн до 284.29 грн
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5V-1-12VDC Виробник : OMRON 12V; 1A; 150mW; SPDT; 12.5 x 7.5 x 10mm PCB G5V1-12VDC subminiature relay P G5V1-12
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 120 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 200 шт:
Мінімальне замовлення: 10
G5V-112VDC Виробник : Omron Signal Relay 12VDC 1A SPDT(12.5x7.5x10)mm THT
Мінімальне замовлення: 46
G5V-1 12VDC Виробник : Omron Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт