Продукція > OMRON > G5V-2-H-DC12
G5V-2-H-DC12
G5V-2-H-DC12 OMRON
G5V-2%20H.pdf
Виробник: OMRON
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; 2A; G5V-2; PCB; 400Ω
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Contact current max.: 2A
Mounting: PCB
Coil resistance: 400Ω
Body dimensions: 20.5x10x11.5mm
Operating temperature: -25...70°C
Rated coil voltage: 12V DC
Manufacturer series: G5V-2
Relay variant: monostable; power
Coil power consumption: 360mW
на замовлення 296 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 31
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 7 ms, Release Time: 3 ms, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5V-2-H DC12 G5V-2-H DC12 Виробник : Omron omron__g5v-2-dc12.pdf Signal Relay 12VDC 2A DPDT(20.5x10.1x12)mm THT
на замовлення 990 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 54
G5V-2-H DC12 G5V-2-H DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G5V-2%20H.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 3 ms
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 2
G5V-2-H-DC12 G5V-2-H-DC12 Виробник : Omron Electronics en_g5v_2.pdf Low Signal Relays - PCB ThruHole Sealed 2A DPDT 12VDC 360mW
на замовлення 296 шт:
Мінімальне замовлення: 51
на замовлення 253 шт:
Мінімальне замовлення: 65
Мінімальне замовлення: 45
Мінімальне замовлення: 3