G5V-2-H-DC24
G5V-2-H-DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
G5V-2%20H.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
на замовлення 32033 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5V-2-H DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 1 A, G5V-2 Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364110, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 1A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 2.88kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 125V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G5V-2 Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: 125V, SVHC: No SVHC (17-Dec-2014).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G5V-2-H DC24 G5V-2-H DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div G5V-2%20H.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 3 ms
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
G5V-2-H-DC24 G5V-2-H-DC24 Виробник : Omron Electronics en_g5v_2.pdf Low Signal Relays - PCB ThruHole Sealed 2A DPDT 24VDC 360mW
G5V-2-H  DC24 G5V-2-H DC24 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2182432.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G5V-2-H DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 1 A, G5V-2 Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 125V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G5V-2 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 125V
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
Мінімальне замовлення: 5
G5V-2-H DC24 G5V-2-H DC24 Виробник : Omron omron__g5v-2-dc12.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT(20.5x10.1x12)mm THT
Мінімальне замовлення: 54
на замовлення 730 шт:
Мінімальне замовлення: 47
на замовлення 760 шт:
Мінімальне замовлення: 44
G5V-2-H-DC24 G5V-2-H-DC24 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK OMRNS00785-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G5V-2-H-DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 1 A, G5V-2 Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 125V
Produktpalette: G5V-2 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 125V
SVHC: No SVHC (05-Nov-2025)
Мінімальне замовлення: 30
товару немає в наявності
товару немає в наявності