Технічний опис G6A274PSTUSDC24 Omron
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6A274PSTUS DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 2 A, G6A Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364110, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 2A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 2.88kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6A Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: -, SVHC: To Be Advised.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Category: Miniature Electromagnetic RelaysDescription: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; G6A Type of relay: electromagnetic Contacts configuration: DPDT Rated coil voltage: 24V DC Contact current max.: 2A Manufacturer series: G6A Relay variant: monostable; sensitive Mounting: PCB Coil resistance: 2.88kΩ Operate time: 5ms Body dimensions: 20.2x10.1x8.4mm Release time: 3ms Coil power consumption: 200mW Coil current: 8.3mA Leads: for PCB Number of pins: 8 Current rating: 2A Operating temperature: -40...70°C |
на замовлення 9969 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
Signal Relay 24VDC 2A DPDT(20.2x10.1x8.4)mm THT |
на замовлення 9969 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G6A-274P-ST-US-DC24 | Виробник : Omron Electronics |
Low Signal Relays - PCB ThruHole NonLatching DPDT 24VDC 200mW 2A |
G6A-274P-ST-US DC24 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24VPackaging: Tube Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 70°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 8.3 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 2 A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 5 ms Release Time: 3 ms Load - Max Switching: 500VA, 440W |
| G6A274PSTUS DC24 | Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
товару немає в наявності |
товару немає в наявності |
Description: SIGNAL RELAYS - LOW SIGNAL RELAYPackaging: Box Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 70°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 8.3 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 2 A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 5 ms Release Time: 3 ms Part Status: Active |
Description: LOW SIGNAL RELAYPackaging: Box Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 70°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 8.3 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 2 A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 5 ms Release Time: 3 ms Part Status: Active |