G6B-1114P-US-DC18
G6B-1114P-US-DC18 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g6b.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.1 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 12.6 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 1900VA, 625W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 12.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 1900VA, 625W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6B-1114P-US DC18 G6B-1114P-US DC18 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6b.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.1 mA
Contact Rating (Current): 5 A
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 12.6 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms