G6B-1114P-US 12VDC
G6B-1114P-US 12VDC OMRON Electronic Components
G6B.PDF
Виробник: OMRON Electronic Components
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 5A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 5A
AC contacts rating @R: 5A / 250V AC
DC contacts rating @R: 5A / 30V DC
Manufacturer series: G6B
Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB; socket
Coil resistance: 720Ω
Operate time: 10ms
Body dimensions: 20x10x10mm
Release time: 10ms
Contact resistance: 30mΩ
Terminal pitch: 7.62mm
Coil current: 16.7mA
Operating temperature: -25...70°C
на замовлення 550 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 5A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 5A, AC contacts rating @R: 5A / 250V AC, DC contacts rating @R: 5A / 30V DC, Manufacturer series: G6B, Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB; socket, Coil resistance: 720Ω, Operate time: 10ms, Body dimensions: 20x10x10mm, Release time: 10ms, Contact resistance: 30mΩ, Terminal pitch: 7.62mm, Coil current: 16.7mA, Operating temperature: -25...70°C.
Інші пропозиції G6B-1114P-US 12VDC за ціною від 131.48 грн до 481.34 грн
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6B-1114P-US 12 VDC G6B-1114P-US 12 VDC Виробник : Omron 3483296511248749en-g6b.pdf Power Relay 12VDC 5A SPST-NO(21x10x10)mm THT
на замовлення 557 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 27
G6B-1114P-US-12VDC Виробник : OMRON 12V; 5A; 200mW; SPST-NO; 20 x 10 x 10mm PCB G6B-1114P-US-12 miniature relay P G6B-1114P-US-12
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 70 шт:
Мінімальне замовлення: 10
G6B-1114P-US12VDC Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div Description: G6B-1114P-US12VDC
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
на замовлення 29 шт:
Мінімальне замовлення: 20
G6B-1114P-US12VDC Виробник : OMRON / PARTNER STOCK 2340370.pdf Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6B-1114P-US12VDC - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 5 A, G6B Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6B Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 24 шт:
G6B-1114P-US-12 VDC Виробник : Omron G6B.pdf Sub-miniature Relay that Switches up 5A 12 VDC Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт