Продукція > OMRON > G6B-1174P-US DC12
G6B-1174P-US DC12
G6B-1174P-US DC12 Omron
3483296511248749en-g6b.pdf
Виробник: Omron
Power Relay 12VDC 8A SPST-NO(21.1x10x12.5)mm THT
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6B-1174P-US DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G6B, monostabil, SPST-NO, 12V DC, 8A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: CSA, UL, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberlegierung, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 8A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 720ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30VDC, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6B Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Kontaktspannung V AC: 250VAC, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6B-1174P-US DC12 G6B-1174P-US DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6b.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 3040VA, 1000W
на замовлення 14112 шт:
Кількість Ціна
G6B-1174P-US-DC12 G6B-1174P-US-DC12 Виробник : Omron Electronics K021-E1.pdf General Purpose Relays High-Capacity SPST-NO 12VDC
G6B-1174P-US  DC12 G6B-1174P-US DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2340370.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6B-1174P-US DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G6B, monostabil, SPST-NO, 12V DC, 8A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, UL
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6B Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: To Be Advised
на замовлення 364 шт:
Мінімальне замовлення: 2
G6B-1174P-US-DC12 G6B-1174P-US-DC12 Виробник : Omron 3483296511248749en-g6b.pdf Power Relay 12VDC 8A SPST-NO(21.1x10x12.5)mm THT
на замовлення 366 шт:
Мінімальне замовлення: 35
на замовлення 240 шт:
Мінімальне замовлення: 35
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Rating (Current): 8 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
G6B-1174P-US-DC12 G6B-1174P-US-DC12 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0006293505-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6B-1174P-US-DC12 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 8 A, G6B Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Produktpalette: G6B Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 192 шт:
Мінімальне замовлення: 20
на замовлення 400 шт:
Мінімальне замовлення: 23
на замовлення 400 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 25 шт:
Мінімальне замовлення: 21
Мінімальне замовлення: 19