Продукція > OMRON ELECTRONICS > G6B-2114P-US-P6B DC24
G6B-2114P-US-P6B DC24
G6B-2114P-US-P6B DC24 Omron Electronics
K021-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics
General Purpose Relays Power PCB Relay
на замовлення 224 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO + SPST-NC; Ucoil: 24VDC; 5A/30VDC, AC contacts rating @R: 5A / 250V AC, DC contacts rating @R: 5A / 30V DC, Contacts configuration: SPST-NO + SPST-NC, Manufacturer series: G6B, Leads: for soldering, Mechanical durability: 50000000 cycles, Operating temperature: -25...70°C, Coil current: 12.5mA, Release time: 10ms, Operate time: 10ms, Body dimensions: 20x10x10mm, Contact resistance: 30mΩ, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 5A, Coil resistance: 1.92kΩ, Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC, Contact material: silver alloy, Relay variant: miniature, Type of relay: electromagnetic, Mounting: socket, Enclosure description: hermetic seal.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6B-2114P-US-P6B DC24 G6B-2114P-US-P6B DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6b.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 1900VA, 625W
на замовлення 143 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
G6B-2114P-US-P6B DC24 G6B-2114P-US-P6B DC24 Виробник : Omron 3483296511248749en-g6b.pdf Power Relay 24VDC 5A SPST-NO/SPST-NC Socket
на замовлення 100 шт:
Мінімальне замовлення: 16
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: Plug In
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.5 mA
Contact Rating (Current): 5 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Part Status: Active
на замовлення 26 шт:
на замовлення 180 шт:
Мінімальне замовлення: 15
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO + SPST-NC; Ucoil: 24VDC; 5A/30VDC
AC contacts rating @R: 5A / 250V AC
DC contacts rating @R: 5A / 30V DC
Contacts configuration: SPST-NO + SPST-NC
Manufacturer series: G6B
Leads: for soldering
Mechanical durability: 50000000 cycles
Operating temperature: -25...70°C
Coil current: 12.5mA
Body dimensions: 20x10x10mm
Contact resistance: 30mΩ
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 5A
Coil resistance: 1.92kΩ
Switched voltage: max. 125V DC; max. 380V AC