G6C-2114P-US-DC24
G6C-2114P-US-DC24 Omron Electronics
K018_E1-3446681.pdf
Виробник: Omron Electronics
General Purpose Relays Power PCB Relay SPST-NO + -NC 24VDC
на замовлення 974 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6C-2114P-US DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, SPST-NC, 24 VDC, 8 A, G6C Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberlegierung, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 8A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 2.88kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6C Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, SPST-NC, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6C-2114P-US-DC24 G6C-2114P-US-DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6c.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Load - Max Switching: 3040VA, 1000W
на замовлення 23740 шт:
Кількість Ціна
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Rating (Current): 8 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
G6C-2114P-US-DC24 G6C-2114P-US-DC24 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK OMRN-S-A0002273767-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848 Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6C-2114P-US-DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, SPST-NC, 24 VDC, 8 A, G6C Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6C Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO, SPST-NC
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
на замовлення 14 шт:
Мінімальне замовлення: 2
G6C-2114P-US  DC24 G6C-2114P-US DC24 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2976880.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6C-2114P-US DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, SPST-NC, 24 VDC, 8 A, G6C Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Produktpalette: G6C Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktspannung V AC: 250V