G6D-1A-ASI-DC12
G6D-1A-ASI-DC12 Omron Electronics Inc-EMC Div
OMRN-S-A0002346410-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
на замовлення 2916 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 70
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6D-1A-ASI DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G6D-ASI, monostabil, SPST-NO, 12V DC, 5A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberlegierung, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 5A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 720ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30VDC, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6D Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Kontaktspannung V AC: 250VAC, SVHC: No SVHC (17-Dec-2014).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6D1AASIDC12 G6D1AASIDC12 Виробник : Omron k127-e1.pdf Power Relay 12VDC 5A SPST-NO(18.5mm 6.5mm 12.5mm) THT
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 70
G6D-1A-ASI-DC12 G6D-1A-ASI-DC12 Виробник : Omron Electronics en_g6d.pdf General Purpose Relays SPST-NO 12VDC 5A Sealed
на замовлення 276 шт:
Мінімальне замовлення: 28
на замовлення 110 шт:
Мінімальне замовлення: 28
на замовлення 276 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 72 шт:
Мінімальне замовлення: 25
G6D-1A-ASI DC12 G6D-1A-ASI DC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6d.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Rating (Current): 5 A
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Part Status: Active
G6D-1A-ASI  DC12 G6D-1A-ASI DC12 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS OMRN-S-A0002346410-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6D-1A-ASI DC12 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe G6D-ASI, monostabil, SPST-NO, 12V DC, 5A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6D Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
Мінімальне замовлення: 2
Мінімальне замовлення: 20
на замовлення 14 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
G6D1AASIDC12 Виробник : Omron eng6d.pdf Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
G6D1AASIDC12 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div eng6d.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V