G6DN-1A-CF DC24
G6DN-1A-CF DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
G6DN-CF%20Datasheet_EN.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: HIGH 105C TEMP, 5A 1FORMA RELAY
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, TUV, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 4.6 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 277VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class F
на замовлення 5125 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6DN-1A-CF-DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, 24 VDC, 5 A, G6DN Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silberlegierung, Kontaktstrom: 5A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 5.236kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6DN Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: To Be Advised.
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
G6DN-1A-CF-DC24 G6DN-1A-CF-DC24 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6DN-1A-CF-DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, 24 VDC, 5 A, G6DN Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 5.236kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6DN Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V